Odkurzacz do małego mieszkania – polecane modele

Właściciele małych mieszkań często miewają problemy z doborem oraz praktycznym przechowywaniem podstawowych domowych sprzętów. Bez wątpienia nieodzownymi urządzeniami są odkurzacze, np. Bosch, pozwalające sprawnie i wygodnie sprzątać różnego typu podłogi. W przypadku ograniczonej powierzchni użytkowej najlepiej zdecydować się na kompaktowe, mobilne maszyny, które można składać i schować chociażby w szafie. Trzeba jednak też pamiętać o innych parametrach technicznych tych artykułów. Jaki model wybrać i dlaczego? Przeczytaj poradnik, aby móc kupić najlepszy produkt!

Odkurzacze klasyczne i stojące

Na rynku znaleźć można rozmaite odkurzacze Bosch. Niesłabnącą popularnością cieszą się klasyczne warianty przewodowe z teleskopową rurą – zarówno workowe, jak i bezworkowe. Pierwsze wymienione są stosunkowo tanie i dostępne w wielu wersjach, z kolei drugie nie potrzebują worków, wystarczy jedynie co jakiś czas opróżniać specjalny pojemnik. Opisywane maszyny warto po pracy rozmontowywać, aby zajmowały jak najmniej miejsca w schowku. Dobrą alternatywę stanowią również modele pionowe, które można postawić w dowolnym punkcie domu. Tego typu odkurzacze zwykle są zasilane akumulatorowo, wyróżniają się niewielką wagą i cichą pracą.

Inne ważne zalety odkurzacza

Jak wspomniano, małe urządzenia łatwiej się przechowuje, jednakże kompaktowe wymiary ułatwiają też dotarcie do trudno dostępnych przestrzeni, które są typowe dla mieszkań np. w bloku. Kupujący powinien zwrócić uwagę również na inne parametry techniczne odkurzaczy Bosch. Kluczową rolę odgrywa moc ssania, na którą wpływ ma m.in. moc silnika. Dobrze, jeśli siła zasysania jest regulowana, co ułatwi pracę na różnego rodzaju podłogach. Znaczenie mają też zamontowane filtry – za najlepsze są uznawane nowoczesne warianty HEPA, doskonale zatrzymujące drobne zanieczyszczenia.

Polecane odkurzacze Bosch do małego mieszkania

1. BGLS48X320

Klasyczny workowy model dostępny w korzystnej cenie, który sprawdzi się w nieruchomościach o małym metrażu. Mimo niewielkich rozmiarów zapewnia dobry zasięg pracy, ma znakomite filtry, a także został wyposażony w technologię redukującą hałas oraz cztery skrętne kółka, umożliwiające wygodne manewrowanie.

2. BGS05X240

Wysokiej klasy bezworkowy sprzęt, który jest lekki (waży mniej niż 5 kg) i mały. Co ważne, da się go łatwo złożyć aby zajmował mniej miejsca w szafie. W zestawie z nim są specjalne szczotki do tapicerki czy twardych powierzchni. 

3. Unlimited 6 BBS61PET2

Doskonałe pionowe urządzenie marki Bosch, które wyróżnia się poręczną formą i niewielką wagą. Jego wydajne, wymienne akumulatory pozwolą dokładnie posprzątać całe mieszkanie – także wyżej położone zakamarki. Na wygodę użytkowania wpływa również wydajny silnik i praktyczny pojemnik na okruchy.

Wybierz odkurzacz Bosch

Każdy dostępny na rynku kompaktowy odkurzacz Bosch jest urządzeniem gruntownie przetestowanym i wykonanym z wysokiej klasy materiałów. Dlatego też bardzo dobrze sprawdzi się w codziennych zastosowaniach. Dotyczy to klasycznych modeli workowych czy maszyn pionowych. Niezależnie od wyboru użytkownik będzie w pełni usatysfakcjonowany możliwościami sprzętu.

Posted on