Łóżko kontynentalne — maksymalny komfort wypoczynku

Obecnie bardzo wielu ludzi zmaga się z problemami ze snem, który jest zbyt krótki, przerywany czy niewydajny, zatem nie zapewnia niezbędnej regeneracji organizmu. Ogromne znaczenie dla jakości wypoczynku ma odpowiednie miejsce do spania. Dowiedz się, dlaczego w tym kontekście łóżko kontynentalne będzie szczególnie dobrym wyborem.

Skąd się biorą problemy ze snem i jak im zapobiegać?

Złej jakości nocny wypoczynek to plaga obecnych czasów. Problem ten ma większy wpływ na samopoczucie, zdrowie i życie niż się wydaje. Zdrowy, głęboki, nieprzerwany sen jest niezbędny organizmowi, zwłaszcza mózgowi, do regeneracji, ale jak sobie go zapewnić kiedy ma się problemy z zasypianiem, wybudzaniem się w ciągu nocy czy po prostu snem złej jakości? Wówczas trzeba zadbać o tzw. higienę snu, na którą składa się wiele czynników. Zacząć należy od przyjrzenia się swoim działaniom.

Na jakość nocnego wypoczynku wpływ ma wiele elementów, jak zbyt późno wypijana kawa, korzystanie z ekranów emitujących niebieskie światło czy zbyt silne oświetlenie sypialni, np. przez lampy uliczne. Bardzo ważne jest też komfortowe miejsce do spania —  niezbędne będzie posiadanie łóżka z materacem, w dodatku odpowiednio dobranym do swej postury, potrzeb, stanu kręgosłupa itp. Jak w tym kontekście odnajduje się łóżko kontynentalne? Jest ono szczególnie stabilne, osadzone bowiem jest na skrzyni, a nie na drewnianym stelażu. Co to oznacza dla użytkownika?

Liczne korzyści z posiadania łóżka kontynentalnego

Posłanie musi być stabilne, nie może emitować dźwięków podczas zmiany pozycji, co jest niestety częstą przypadłością nawet w przypadku nowych drewnianych stelaży, a także być odpowiednio sprężyste. Za stabilność, ale i sprężystość, w przypadku łóżek kontynentalnych odpowiadają nie tylko dobrze dobrane materace, ale też znajdujące się w skrzyniach sprężyny, które je podpierają. Wiele osób uważa, że tylko taki rodzaj mebla do spania jest w stanie zapewnić odpowiedni komfort. Mając zatem problemy ze snem, warto zastanowić się, czy nie byłoby dobrze wymienić swoje łóżko na wygodniejsze.

Komfort nocnego wypoczynku

By rano obudzić się wypoczętym, trzeba spać mocno i zdrowo, na co istotny wpływ ma jakość posłania. Materac, poszewki, pościel —  wszystko to ma znaczenie, szczególnie jednak ważne jest właściwe łóżko. Postaw na model kontynentalny i… śpij dobrze!

Posted on