Kiedy zalecane są audyty IT?

Czy jesteś pewien cyfrowego bezpieczeństwa swojej firmy? Przetestuj możliwości posiadanego systemu. Zobacz, czym są audyty technologiczne i w jakich sytuacjach warto z nich korzystać. Poznaj efekty testów penetracyjnych.

Bezpieczeństwo małych i dużych sieci

Badania systemów informatycznych zalecane są dla małych i dużych przedsiębiorstw. Przydają się wszędzie tam, gdzie są przechowywane dane oraz pracownicy komunikują się ze sobą za pomocą sieci. Audyty IT obejmują na przykład testy penetracyjne, które dostępne są w różnych wariantach. Polegają na przeprowadzeniu serii kontrolowanych ataków hackerskich. Największą popularnością cieszy się metoda black box, w której testerzy samodzielnie pozyskują informacje niezbędne do złamania zabezpieczeń systemu. Przedsiębiorcy, którzy dopiero zakładają biznes, powinni rozpocząć od projektowania spersonalizowanej sieci technologicznej. Następnie warto regularnie ją aktualizować i testować pod kątem sprawności działania. Tylko to zapewni pełnię bezpieczeństwa.

Efekty audytów informatycznych

Przeprowadzenie audytu informatycznego kończy się opracowaniem szczegółowego raportu. Wskazane są w nim:

  • mocne i słabe strony analizowanej infrastruktury IT,
  • luki w systemie bezpieczeństwa,
  • sposoby na rozwiązanie określonych problemów,
  • obszary do modernizacji,
  • zalecenia dotyczące aktualizacji i zarządzania siecią.

Najlepsze firmy nie tylko przekazują raport, ale także pomagają wdrożyć działania naprawcze. Zajmują się na przykład doborem sprzętu, który będzie maksymalnie dopasowany do potrzeb użytkowników. Warto pamiętać, że technologia zmienia się bardzo dynamicznie. Z tego względu testy należy ponawiać, a infrastrukturę regularnie modernizować. To najlepszy sposób na uniknięcie awarii oraz ataków hackerskich.

Badanie sieci IT

Już wiesz, dlaczego warto zdecydować się na audyty informatyczne. Stwórz infrastrukturę IT, która zapewnia maksymalne bezpieczeństwo danych i jest praktyczna w codziennym użyciu. Zamów testy penetracyjne i skorzystaj z fachowej pomocy w projektowaniu sieci oraz zakupie urządzeń mobilnych.

Posted on