Jak wybrać palenisko ogrodowe? Oto kluczowe kryteria!

Czas spędzany przy ognisku i przyrządzanie posiłków nad ogniem to świetny sposób na rozrywkę dla dorosłych i dzieci. Aby jednak wszystko odbyło się bezpiecznie i wygodnie, warto zadbać o odpowiednie miejsce, w którym płomień nie będzie stanowił zagrożenia. Ciekawą propozycją – jednocześnie praktyczną i stylową – są nowoczesne paleniska ogrodowe. Sprawdź, co je wyróżnia i dowiedz się, jakie wybrać na swoją działkę!

Czym kierować się przy wyborze paleniska ogrodowego?

Dostępnych modeli jest wiele, więc podczas poszukiwań i zakupu można mieć spory dylemat. Właśnie dlatego warto poznać kluczowe kryteria, które ułatwią podjęcie decyzji. Wybierając palenisko ogrodowe , należy sprawdzić przede wszystkim:

  • materiał, z jakiego zostało wykonane – zazwyczaj jest to metal, stal lub żeliwo, surowce odporne na działanie wilgoci i korozję, a przy tym lekkie;
  • wielkość – głównie chodzi tu o średnicę, a jej rozmiar zależy przede wszystkim od indywidualnego zapotrzebowania (im więcej gości podczas plenerowych przyjęć, tym większy produkt będzie potrzebny), a także od dostępnego na działce miejsca,
  • design – on też ma znaczenie, zwłaszcza jeśli to akcesorium będzie stałym elementem wystroju ogrodu. Dostępne są tak zróżnicowane modele, że każdy ma szansę znaleźć wśród nich odpowiednie dla siebie rozwiązania.

Efektowne, minimalistyczne, a może klasyczne? Jakie palenisko wybrać?

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, a także od tego, w jakim wystroju urządzony jest dany ogród. Warto sprawdzić dostępną ofertę, która obfituje w przeróżne modele – eleganckie i minimalistyczne, klasyczne o tradycyjnym kształcie, jak również modernistyczne i ekstrawaganckie. Wszystkie są jednak praktyczne i zapewniają możliwość bezpiecznego przyrządzania posiłków nad ogniem. Posiadając taki element wyposażenia na swojej działce, można cieszyć się blaskiem płomieni po zmroku w letnie czy wiosenne wieczory, piec kiełbaski lub inne potrawy, kreować romantyczny nastrój oraz po prostu świetnie się bawić. Zimą z kolei ognisko pomoże się rozgrzać po zabawach na śniegu.

Posted on