Jak dobrać legowisko dla psa?

Wybierając akcesoria dla swojego zwierzaka, warto kierować się jego komfortem i bezpieczeństwem. Czym charakteryzuje się odpowiednie legowisko dla psa? Poniżej można znaleźć kilka praktycznych wskazówek. Sprawdź!

Rozmiar posłania

Domowi pupile mają różne rozmiary. Są czworonogi duże, małe i średnie. Każdy z nich ma nieco inne potrzeby. Przed zakupem legowiska warto upewnić się, że jego rozmiar będzie właściwy. Jeśli posłanie będzie zbyt małe, zwierzę nie będzie czuć się w nim wygodnie. Ponadto może przyjmować pozycje, które są niezdrowe dla jego stawów i kości. W trakcie zakupów należy dokładnie zapoznać się z wymiarami posłania i sprawdzić, czy będą wystarczające dla określonej rasy pupila.

Produkty ortopedyczne

Niektóre zwierzęta są szczególnie narażone na uszkodzenia stawów. W takich sytuacjach niezbędne jest ortopedyczne legowisko dla psa. Specjalne wypełnienie sprzyja właściwemu rozłożeniu ciężaru ciała i zapobiega przeciążeniom. Produkty tego typu najczęściej kupowane są dla starszych zwierzaków i czworonogów, którym specjalistyczne akcesoria zalecił weterynarz. Ciekawą opcją są pianki termoplastyczne, które:

  • są elastyczne i dopasowują się do ciała pupila,
  • mają pozytywny wpływ na kręgosłup i krążenie krwi,
  • pozwalają zapobiegać bólom.

Pianka odkształca się w trakcie użytkowania, ale później powraca do swojego pierwotnego kształtu. Dzięki temu zawsze świetnie się prezentuje i stanowi solidną inwestycję na wiele lat.

Łatwość czyszczenia

Najlepsze legowisko dla psa nie stwarza problemów, jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Należy pamiętać, że zwierzęta często się brudzą. Wszędzie wchodzą z brudnymi łapkami, gryzą przedmioty, ślinią się i roznoszą po domu jedzenie. Dobre posłanie musi być zaprojektowane w taki sposób, by powstałe plamy łatwo dało się wyczyścić. Przed zakupem warto zapoznać się ze wskazówkami producenta odnośnie do prania i czyszczenia. Czy są proste? Czy produkt można prać w pralce? Odpowiedzi na te pytania są istotne dla wielu właścicieli zwierząt.

Certyfikowane materiały

Dobry materiał to podstawa. Warto sprawdzić, czy akcesoria zostały wykonane z certyfikowanych tkanin. Jeśli mają odpowiednią jakość:

  • nie będą wywoływać reakcji alergicznych,
  • posłużą na długo i nie będą się szybko niszczyć,
  • wykażą się odpornością na wilgoć i codzienną aktywność pupili.

Kolejną kwestią jest wygląd produktu. Nowoczesne legowisko dla psa może prezentować się bardzo efektownie i stanowić świetną ozdobę domu. W sklepach dostępne są różne kolory i kształty posłań. Wybierając je, warto kierować się aranżacją pomieszczeń i dopasować do nich odpowiednią kolorystykę. Oryginalną propozycją są produkty przypominające używane przez ludzi łóżka i sofy.

Czym kierować się przy wyborze legowiska dla swojego czworonoga?

Niewątpliwie trzeba zadbać o jego zdrowie. Powyższe wskazówki ułatwią Ci zrobienie zakupów i zamówienie odpowiednich akcesoriów. Istotne jest również korzystanie z ofert zaufanych producentów.

Posted on