Jacek Fital – najlepsza terapia traum Warszawa

Osoby zmagające się z zespołem stresu pourazowego, mogą odwiedzić ośrodek zajmujący się terapią traum w Warszawie w celu uzyskania pomocy fachowców. PTSD to jednostka chorobowa występująca u stosunkowo dużej części populacji i nieleczona może mieć groźne konsekwencje dla samopoczucia i zdrowia pacjenta. Dzięki doświadczonemu i wykwalifikowanemu psychoterapeucie chory może odzyskać kontrolę nad swoim życiem i pozbyć się natarczywych wspomnień z przeszłości, utrudniających codzienne funkcjonowanie.

Skąd bierze się PTSD?

Do powstania zespołu stresu pourazowego dochodzi w wyniku nagłej, traumatycznej sytuacji, która przeważnie wiązała się z zagrożeniem dla zdrowia lub życia jej uczestnika. PTSD często występuje u osób, które brały udział w działaniach wojennych, klęskach żywiołowych czy wypadkach komunikacyjnych. Poza tym może przydarzyć się u ofiar przemocy fizycznej czy pacjentów leczących się z ciężkich chorób.

Bez względu na swoją przyczynę zespół stresu pourazowego może się wiązać z następującymi objawami:

  • natrętne wspomnienia sytuacji,
  • koszmary senne,
  • problemy z zasypianiem,
  • lęk i depresja,
  • odizolowanie się od otoczenia.

Profesjonalna terapia traum Warszawa

PTSD jest jednostką chorobową, z którą można sobie radzić, stawiając na pomoc profesjonalistów. Ośrodek psychoterapii Terapia traum Warszawa – Jacek Fital prowadzi pacjentów zmagających się z różnym stopniem nasilenia poszczególnych objawów tego zespołu. Na podstawie informacji otrzymanych od pacjenta psycholog opracowuje plan leczenia, dostosowując go do indywidualnych problemów danej osoby. Na PTSD rekomendowana jest klasyczna terapia traum lub psychoterapia poznawczo-behawioralna (DBT).

Coraz częściej stosuje się również metodę łączoną, na którą składają się dwie wspomniane wcześniej terapie. Dzięki temu pacjent może w trakcie spotkań rozpoznać swój problem, oswoić się z traumą z przeszłości, a także nauczyć się akceptacji powracających wspomnień, nie tracąc kontroli nad własnym życiem i funkcjonowaniem. Leczenie PTSD z pomocą odpowiedniej terapii pozwoli pacjentowi powrócić do dawnej kondycji psychicznej i na nowo cieszyć się codziennością.

Jednak w celu otrzymania zadowalających rezultatów, należy wybrać pomoc specjalistów, którzy mają doświadczenie w pracy z osobami cierpiącymi na PTSD. W ośrodku terapii traum w Warszawie dostępne są różne metody leczenia, pozwalające uzyskać dobre rezultaty. Pacjenci mają do dyspozycji klasyczną terapię, DBT oraz metodę łączoną. Poza tym w placówce przyjmowane są też osoby zmagające się z innymi rodzajami problemów psychologicznych, pary oraz dorastająca młodzież.

Posted on