Irygator bezprzewodowy – jakie są jego najważniejsze zalety?

Chcesz jeszcze bardziej zadbać o higienę jamy ustnej? Pomoże ci w tym cieszący się coraz większą popularnością irygator do zębów. Zastanawiasz się, czym on właściwie jest, jak działa i jakie ma zalety? Sprawdź już teraz!

Niepozorny sprzęt, zaskakujące efekty

Pielęgnacja zębów czy dziąseł może być dokładniejsza, sprawniejsza oraz szybsza. Wszystko dzięki poręcznemu przyrządowi, który w połączeniu z codziennym szczotkowaniem przynosi widoczne rezultaty. Irygator bezprzewodowy lub stacjonarny z wyglądu przypomina elektryczną szczoteczkę do zębów, która zamiast główki z włosiem ma dyszę. To właśnie z tej części w wybrane przez użytkownika miejsce kierowany jest pod ciśnieniem strumień wody. Dzięki temu można łatwiej i staranniej oczyścić powierzchnię z resztek jedzenia po spożytym posiłku, niepożądanych bakterii czy osadu po wypitej kawie lub herbacie. 

Niektórzy użytkownicy nie wyobrażają sobie swojej porannej oraz wieczornej rutyny bez użycia irygatora. Mogą z niego korzystać zarówno dzieci, jak i osoby starsze, ponieważ jest całkowicie bezpieczny i intuicyjny w obsłudze. 

Idealny produkt dla każdego

W sklepach zarówno internetowych, jak i stacjonarnych, można nabyć różne modele irygatorów. Każdy z nich zaspokoi inne potrzeby, dlatego warto się zastanowić, który rodzaj wybrać przed dokonaniem zakupu. Produkty stacjonarne zazwyczaj posiadają całkiem spory zbiornik na wodę, dlatego wymagają odpowiednio dużo miejsca w łazience, a w pobliżu niezbędny jest również kontakt do ładowania baterii. Z kolei bezprzewodowe są o wiele mniejsze, ale zdecydowanie częściej trzeba je podłączać do prądu. Na pewno sprawdzą się na przykład w trakcie podróży, gdyż nie obciążają bagażu. 

Wyższy standard higieny jamy ustnej

Każda osoba, dla której standardowe szczotkowanie zębów oraz dziąseł to zdecydowanie za mało, powinna rozważyć zakup domowego irygatora. Przy regularnym i dokładnym używaniu tego przyrządu dba się nie tylko o swoje zdrowie, ale także o ładniejszy uśmiech. To produkt dla całej rodziny, bo dzięki wymiennym dyszom mogą go używać wszyscy domownicy.

Posted on