Ile kosztuje projekt strony internetowej?

Twoja działalność gospodarcza potrzebuje promocji? Chcesz nawiązać nowe kontakty z osobami, które skorzystają z oferowanych usług lub zamówią produkty? Stwórz stronę internetową, dzięki której zaistniejesz w sieci i zdobędziesz większe grono potencjalnych odbiorców. Ile kosztuje jej projekt? Przeczytaj artykuł i poznaj szacunkowe koszty!

Co powinna zawierać nowoczesna strona www?

Wśród kluczowych elementów witryny warto wymienić:

  • menu – spis nazw powiązanych ze stroną podstron,
  • odnośniki do Facebooka, Instagrama czy Twittera – odwiedzający łatwiej znajdą na tych mediach Twoje kanały,
  • szeroki baner z grafiką, zdjęciem lub wpisaną informacją o promocjach,
  • nagłówek przyciągający wzrok,
  • przycisk CTA, który ma na celu zachęcenie do wykonania działania na witrynie,
  • logo marki.

Od liczby elementów i podstron zależy ostateczna cena usługi. Projektowanie stron w Warszawie wyceniane jest na podstawie rodzaju zamawianej witryny. Przydatną opcją dodatkową jest zamieszczenie w Google Maps lokalizacji firmy, formularza wyceny, systemu rezerwacji usług, funkcji rejestracji i logowania czy filtrowania produktów według nazwy.

W wycenie znaczenie ma także, jaki system zarządzania treścią jest wykorzystywany do budowy projektu. Gdy zależy Ci na obniżeniu kosztów, możesz wybrać popularny WordPress. Twoja witryna może powstać na prostym szablonie, który wystarcza do podstawowych celów. Za dedykowany CMS musisz dopłacić. Zostanie on jednak zaprojektowany zgodnie z wytycznymi i potrzebami. W ten sposób możesz zyskać wiele potrzebnych funkcji. Przyjmuje się, że im więcej treści i elementów składowych, tym koszt projektu jest wyższy.

Dopasuj projekt do potrzeb swojej firmy

Koszt stworzenia witryny najczęściej ustalany jest indywidualnie. Chcesz zlecić projektowanie stron w Warszawie? Dokładnie określ, jaki cel ma spełniać domena. Następnie zrób krótki research wśród najbliższej konkurencji. Gdy adres www ma być jedynie wizytówką, na którą będziesz odsyłać potencjalnych klientów po więcej informacji o Twojej ofercie, wystarczy najprostszy projekt. Wykonasz go już za kilkaset złotych. Za strony firmowe (mające od kilku do kilkunastu podstron) należy zapłacić od 1500 zł w górę.

Dodatkowe koszty poniesiesz, gdy potrzebujesz miejsca do umieszczania e-kursów – platforma e-learningowa przeciętnie kosztuje od 2000 zł do 6000 zł. Możesz zamówić również katalog produktów, który ułatwi Ci sprzedaż. Takie projekty są wyceniane na około 2500 zł – 5000 zł.

Ile kosztuje projekt strony www?

Poznałeś podstawowe czynniki wpływające na ostateczną cenę projektu strony internetowej oraz przykładowe cenniki stosowane obecnie na rynku. Zawsze dokładnie przemyśl, które funkcje ułatwią prowadzenie Twojego biznesu, przyspieszą obsługę klienta oraz mogą korzystanie wpłynąć na postrzeganie marki. Dopiero na tej podstawie zamów wykonanie witryny, która idealnie wpisze się w indywidualne potrzeby.

Posted on