Dlaczego warto zlecać audyty IT?

Jak uniknąć ataków hackerskich i awarii systemów? Poznaj sposoby na zapewnienie większego bezpieczeństwa danych w swojej firmie. Dowiedz się, czym są audyty informatyczne i dlaczego warto z nich regularnie korzystać.

Przeprowadzenie audytu IT

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zlecenie audytu bezpieczeństwa. Polega on na kompleksowym zbadaniu infrastruktury IT, określeniu jej słabych i mocnych stron. Ciekawą propozycją są na przykład testy penetracyjne. Ich zakres obejmuje przeprowadzenie serii kontrolowanych ataków hackerskich. Uzyskane wyniki podlegają ścisłej analizie i zostają przedstawione klientowi w formie raportu. Cały proces rozpoczyna się od konsultacji z przedsiębiorcą i rozeznania specyfiki konkretnego biura oraz użytkowników systemu.

Zalety testów bezpieczeństwa

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na audyty IT . Dzięki nim:

  • zostają wykryte zagrożenia systemu i luki w systemie bezpieczeństwa,
  • można maksymalnie wykorzystać potencjał posiadanych urządzeń,
  • łatwiej uniknąć ataków hackerskich i wycieku danych,
  • daje się zapobiec wielu awariom technologicznym,
  • wydatki przeznaczone na nagłą naprawę usterek zostają znacząco zminimalizowane,
  • firma wdraża najnowsze rozwiązania i tworzy profesjonalny wizerunek.

W raporcie z audytu zostają przedstawione sugerowane działania naprawcze. Podążając za instrukcjami informatyków można znacznie usprawnić działanie swojego przedsiębiorstwa. Ważne jest między innymi korzystanie z wydajnego sprzętu i jego odpowiednia konserwacja. Dobrym rozwiązaniem jest też przeszkolenie pracowników, by wiedzieli, w jaki sposób obsługiwać sieć oraz dbać o bezpieczeństwo danych. Testy penetracyjne warto wykonywać regularnie, ponieważ sposoby działania hackerów wciąż się zmieniają.

Profesjonalne audyty informatyczne

Zabezpiecz się przed awariami sieci i wyciekiem ważnych informacji. Zleć profesjonalny audyt informatyczny i sprawdź, jakie są mocne i słabe strony wdrożonych przez Ciebie systemów. Postaw na współpracę ze specjalistami i przeprowadź testy zakończone szczegółowym raportem.

Posted on