Dlaczego warto zamontować zbiornik retencyjny na wody opadowe?

Troszczysz się o los środowiska naturalnego? Zbieraj deszczówkę. Ochrona planety to nie jedyny powód, dla którego ludzie decydują się na zamontowanie zbiornika retencyjnego na wodę deszczową. Przekonaj się, co wpływa na popularność tego rozwiązania.

Zalety zbiorników na deszczówkę

Instalacja zbiorników na deszczówkę cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim ich użytkownicy doceniają możliwość lepszego wykorzystania zasobów środowiska. Magazynowana w zbiorniku woda deszczowa nadaje się na przykład do podlewania kwiatów w ogródku. Nie zawiera soli mineralnych, które mogą źle wpływać na odczyn gleby oraz ma temperaturę otoczenia, dzięki czemu podlewane rośliny nie doznają szoku termicznego. Ponadto deszczówkę wykorzystuje się do spłukiwania toalety, prania ubrań oraz różnego rodzaju prac porządkowych, na przykład mycia samochodu, roweru, elewacji lub mebli ogrodowych. W ten sposób można zaoszczędzić na rachunkach za kranówkę.

Kolejnym powodem, dla którego warto zainstalować na swojej działce zbiornik retencyjny na wody opadowe , jest zapobieganie podtopieniom. W trakcie ulewnego deszczu nie powstają kałuże i mieszkańcy mogą być spokojniejsi o swój dom. Opad ma dokąd spłynąć i nie dostanie się do wnętrza nieruchomości.

Kupno i montaż zbiornika retencyjnego

Jak wybrać odpowiedni zbiornik? Przede wszystkim należy dopasować go do wielkości posiadanego terenu. Zazwyczaj przyjmuje się, że każde 25 metrów kwadratowych powierzchni wymaga przechowania co najmniej 1 metra sześciennego wody. Warto skonsultować to z dostawcą. Dużą popularnością cieszą się zbiorniki cylindryczne wykonane z polietylenu o dużej gęstości. Wykazują się odpornością na działanie związków ropopochodnych i różnego rodzaju środków chemicznych. Alternatywą są modele z żelbetu, które posiadają izolację zewnętrzną z masy bitumiczno-kauczkowej i są mrozoodporne. Najlepsi producenci oferują transport i montaż produktu w uzgodnionym terminie.

Magazynowanie wody opadowej

Dbaj o środowisko naturalne, oszczędzaj na rachunkach za wodę i unikaj podtopień na swojej działce. To wszystko jest możliwe dzięki używaniu zbiornika retencyjnego. Postaw na produkty wykonane z wysokiej jakości materiału i zainwestuj w odpowiednią ilość powierzchni magazynowej. Takie rozwiązanie po prostu się opłaca.

Posted on