Dlaczego warto kupić irygator bezprzewodowy?

Jak dbać o zęby i zapobiegać próchnicy? Na rynku dostępne są praktyczne urządzenia, które wspierają utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Sprawdź, czym są irygatory i dlaczego warto zainwestować w modele bezprzewodowe.

Higiena jamy ustnej

Próchnica prowadzi do poważnych problemów i można przez nią nawet stracić zęby. Na szczęście są sposoby, by jej zapobiegać. Wystarczy pamiętać o codziennej higienie jamy ustnej. Jej celem jest:

  • usunięcie resztek pokarmu pozostałych w ustach po jedzeniu,
  • ograniczenie działania kwasów szkodliwych dla szkliwa,
  • hamowanie rozwoju bakterii,
  • niedopuszczanie do pojawiania się osadów i kamienia nazębnego.

Bez wątpienia najważniejsze jest mycie zębów. Często okazuje się jednak, że szczoteczka nie wystarczy. Nie dotrze do wszystkich miejsc, w których kryją się bakterie i pozostałości jedzenia. Ten problem szczególnie widoczny jest u osób mających zęby ułożone bardzo blisko siebie lub krzywy zgryz. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Irygator bezprzewodowy

Do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych można wykorzystać nici dentystyczne. Nitkowanie nie jest jednak łatwą czynnością. Ciekawą alternatywą jest irygator bezprzewodowy. To urządzenie, które pod ciśnieniem wypuszcza cienką strużkę wody,  docierającą do wszystkich szczelin między zębami i oczyszcza je z resztek jedzenia oraz bakterii. Można wlać do niego również płyn do płukania jamy ustnej, który wykaże dodatkowe działanie antybakteryjne.

Modele bezprzewodowe są kompaktowe i łatwe w obsłudze. Nie wymagają podłączenia do prądu w czasie stosowania, są wyposażone w szybko ładujący się akumulator. Użytkownicy mają do wyboru kilka różnych końcówek do irygacji, w tym akcesoria zaprojektowane z myślą o osobach noszących aparaty ortodontyczne i mających korony zębowe. Systematyczne używanie irygatora nie tylko zapobiega próchnicy, ale też pozwala wybielić zęby oraz zadbać o dziąsła.

Urządzenia do irygacji

Jest wiele powodów, dla których warto kupić bezprzewodowe urządzenie do irygacji. To produkt, który ułatwia codzienne dbanie o higienę jamy ustnej i sprzyja utrzymaniu zdrowych zębów. Oczyszczaj przestrzenie międzyzębowe i nie martw się próchnicą.

Posted on