Czym różni się legowisko dla psa małego, a dla psa dużego?

Każdy właściciel czworonoga chce zapewnić swojemu pupilowi komfort i bezpieczeństwo. Dlatego jednym z podstawowych elementów wyprawki jest legowisko, w którym zwierzak może odpoczywać. Zastanawiasz się, jaki model najlepiej sprawdzi się dla Twojego psa? Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas wyboru posłania.

Dlaczego warto kupić legowisko dla psa?

Nawet jeśli pupil ma możliwość spania na kanapach, fotelach czy kocach, warto zainwestować w dobrej jakości legowisko dla psa. Takie posłanie jest dla zwierzaka bezpiecznym i pewnym miejscem, w którym znajdzie spokój.

Na co zwrócić uwagę, wybierając posłanie dla psa?

Przed zakupem konieczne jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru. Legowisko dla psa powinno być na tyle duże, żeby zwierzak mógł się swobodnie rozciągnąć i położyć na boku. Jak to sprawdzić? Najłatwiej zmierzyć pupila w takiej pozycji  zarówno na długość (od pyska do końca ogona), jak i na wysokość (od głowy do końca łap), a następnie dodać kilka zapasowych cm. Jeśli w domu pojawia się szczeniak, przy małych rasach różnica nie będzie znacząca, więc od razu można wybrać posłanie w docelowym rozmiarze. Przy dużych czworonogach warto zdecydować się na mniejszy rozmiar, a po kilku miesiącach wymienić na większy.

Jeśli produkt okaże się za mały albo za duży, będzie po prostu niewygodny i nie zapewni czworonogowi poczucia bezpieczeństwa.

Istotna jest również sprężystość, która w dużej mierze uzależniona jest od typu zastosowanego wsadu. Najlepiej sprawdza się wypełnienie z kulek silikonowych lub gąbka tapicerska. Często posłania dla dużych psów są wypełnione elastycznym wsadem, który lepiej znosi ciężar i nie ulega odkształceniom.

Czym różni się posłanie dla dużego psa od modelu dla małego?

To ważne, żeby nie tylko rozmiar, ale też kształt dopasować do wielkości zwierzaka. Dla niewielkich psów można stosować różnego rodzaju domki lub budki, legowiska z wysokim brzegiem czy poduszki, bo pupil będzie miał tam wystarczająco dużo miejsca, żeby się wygodnie ułożyć. Dla dużych ras lepiej sprawdzą się materace lub płaskie legowiska, na których zwierzak będzie mógł się rozłożyć i wstać bez ograniczeń.

Ważny jest też rodzaj obicia. Dla małych ras częściej stosuje się miękkie materiały przyjemne w dotyku – jak plusz. Najlepiej jednak w wypadku wszystkich ras zdecydować się na trwałą tkaninę, np. bawełnę, która jest odporna na ścieranie i zadrapania, a także łatwa w utrzymaniu w czystości. Spód powinien być pokryty warstwą antypoślizgową.

Na rynku dostępne są także ortopedyczne posłania przeznaczone dla zwierzaków, które mają m.in. problemy z kręgosłupem czy stawami.

Zapewnij wygodę swojemu pupilowi

Wybrane posłanie będzie służyło do spania, ale też do relaksu, zabawy czy gryzienia przysmaków, więc musi być funkcjonalne i wygodne. Legowisko dla psa powinno przede wszystkim zapewniać swobodę zwierzakowi, a rozmiar ma być tak dopasowany, żeby pupil mógł się rozłożyć. Warto też zwrócić uwagę na trwałość materiałów, z których jest wykonane. Na rynku jest duża różnorodność modeli, więc po sprawdzeniu warunków dotyczących komfortu, z łatwością da się wybrać takie posłanie, którego również design jest świetny.

Posted on