Czy warto wybierać opaski dla dzieci?

Zapewnienie dziecku komfortu termicznego to jeden z najważniejszych aspektów sprawowania nad nim opieki. Trzeba przy tym pamiętać, że małe dzieci mają znacznie mniejszą tolerancję na chłód niż osoby dorosłe, dlatego trzeba je ubierać cieplej. Ochrona głowy może być potrzebna nawet w wiosenne czy letnie dni, gdy wydaje się, że jest bardzo ciepło. Sprawdź, czy wówczas sprawdzą się opaski i kiedy jeszcze warto je wybierać.

Opaski dla dzieci —  zamiast czapek

Ochrona przed chłodem dziecięcej główki jest niezbędna. W przypadku małych dzieci czy np. starszych maluchów po chorobie lub w okresie infekcji jest potrzebna nawet przy komfortowej dla dorosłych temperaturze, także w pomieszczeniach. Trzeba jednak dobrze dobrać rodzaj nakrycia głowy i ciepło, jakie zapewnia, nie zawsze bowiem sprawdzi się ciepła wełniana czy nawet bawełniana czapka. Opaski dla dzieci mogą być dobrą alternatywą dla czapek kiedy:

  • potrzeba tylko osłony na uszy, np. w przypadku wiatru albo infekcji ucha, co u dzieci jest dość częste,
  • jest ciepło,
  • ale i wówczas, gdy opaska ma być głównie dodatkiem do stylizacji.

Jeśli chodzi o to ostatnie, nie da się ukryć, że piękne, wzorzyste i ozdobione np. kwiatem opaski są chętnie wybierane dla dziewczynek nawet gdy ich główka nie potrzebuje ochrony przed chłodem. Jest to rodzaj ozdoby także w przypadku maluchów niemających jeszcze włosków. Ozdobna opaska pozwala też podkreślić płeć dziecka, odróżniając dziewczynki od chłopców. I wreszcie, produkty takie bywają tak piękne, że szkoda byłoby nie wybierać ich dla swej córeczki —  z takiego założenia wychodzi wielu rodziców, chętnie kupujących takie artykuły młodszym i starszym pociechom.

Jakie opaski wybierać?

Chcąc zapewnić maluchowi komfort, nie tylko termiczny, trzeba dobrze dobrać taki produkt. Na pewno nie można kierować się tylko wyglądem, nawet gdy opaska ma być przede wszystkim dekoracją dziecięcej główki i dodatkiem do stylizacji. Kluczowe jest, by miała dobrze dopasowany rozmiar oraz była wykonana z odpowiedniego materiału, np. delikatnej bawełny, gdyż wówczas zapewni brak ucisku oraz podrażniania skóry.

Posted on