Botki damskie — z czym łączyć?

Producenci oferują przeróżne fasony obuwia dla kobiet. Na jesień oraz wiosnę klientki najczęściej stawiają na botki, które mogą być na płaskiej podeszwie, obcasie lub słupku. Ponadto panie mają do wyboru modele wsuwane, sznurowane czy zapinane na zamek i klamry. Część pań obawia się, że tego typu buty będą skracać ich sylwetkę. Wszystko jednak zależy od doboru pozostałych elementów stylizacji. Nie wiesz, z czym łączyć jesienne buty damskie za kostkę? Sprawdź teraz!

Jak i do czego nosić botki damskie?

Tego rodzaju buty dla kobiet mogą być noszone niemal do wszystkiego. Oczywiście sporo tutaj zależy od koloru czy zdobień botków, dlatego pozostałe elementy stylizacji powinny zostać dopasowane do posiadanego modelu. Kobiety o niskim wzroście powinny postawić na gładkie  botki damskie  z migdałowym lub spiczastym noskiem. Dobrze też dobierać rajstopy czy spodnie w takim samym kolorze, dzięki czemu sylwetka optycznie się wydłuży. Jeśli chodzi o spódnice czy sukienki, to najbezpieczniej postawić na długość sięgającą do kolan lub maxi zakrywające obuwie.

Zamawianie butów online — na co zwracać uwagę?

W pierwszej kolejności należy znaleźć swój rozmiar poprzez zmierzenie stopy lub wkładki wyjętej z obuwia noszonego na co dzień. W żadnym wypadku klientka nie powinna sugerować się samym numerem podawanym przez sprzedawcę, ponieważ firmowe rozmiary mogą się nieznacznie różnić (są zawyżone lub zaniżone). Dobrze też przeczytać opinie innych użytkowników, którzy zwykle chętnie dzielą się własnymi spostrzeżeniami na temat jakości wykonania, komfortu noszenia oraz tęgości butów (czy są wąskie lub szerokie). 

Sklep z butami — stacjonarnie czy online?

Obecnie w internecie można znaleźć zdecydowanie większy wybór obuwia dla kobiet w atrakcyjnych cenach (w porównaniu do sklepów stacjonarnych). Klientki mają możliwość szybkiego zwrotu lub wymiany na inny rozmiar. Wybrany sklep z butami powinien prezentować szczegółowo każdy proponowany model wraz z licznymi zdjęciami oraz charakterystyką (długość wkładki, tęgość, rodzaj użytego materiału, wysokość obcasa).

Posted on