Jak wybrać zbiornik retencyjny na wody opadowe?
Chcesz zbierać deszczówkę? Świetny pomysł! Sprawdź, jak wybrać odpowiedni zbiornik na wody opadowe i zadbaj o środowisko naturalne. Postaw na produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów.
Zbiorniki tworzywowe i żelbetowe
Do wyboru masz różne rodzaje zbiorników. Dużą popularnością cieszą się na przykład modele tworzywowe, które wykonane są z polietylenu o wysokiej gęstości. Mają dwupłaszczyznową konstrukcję cylindryczną i nadają się zarówno do zbierania wody deszczowej, jak i ścieków. Wykazują dużą odporność na działanie środków chemicznych, w tym związków ropopochodnych. Sprawdzoną alternatywą jest zbiornik retencyjny na wody opadowe z żelbetu. Posiada izolację zewnętrzną złożoną z masy bitumicznej i kauczukowej. Dzięki niej zimą magazynowana deszczówka jest odpowiednio chroniona przed zamarzaniem. Szczelne ścianki nie dopuszczają do kontaktu gromadzonych wewnątrz substancji ze środowiskiem zewnętrznym.
Zakup zbiornika na deszczówkę warto rozpocząć od konsultacji ze sprzedawcą i doboru odpowiedniego wymiaru produktu. Jest on uzależniony od metrażu działki. Ponadto producenci oferują dodatkowe wyposażenie, takie jak drabiny antypoślizgowe, włazy żeliwne, dedykowane nadstawki, zawory pływakowe, kosze i rurociągi ssawne.
Zastosowanie wody deszczowej
Deszczówka to świetna alternatywa dla kranówki i używanie jej pozwala obniżyć rachunki. Najczęściej stosowana jest do:
- podlewania roślin w ogrodzie,
- spłukiwania toalety,
- mycia samochodu, roweru, elewacji,
- prania ubrań,
- zmywania brudnych naczyń,
- kąpania zwierząt.
Woda deszczowa nie pozostawia osadów, nie zawiera soli mineralnych, ma niskie pH, a jej właściwości sprzyjają zdrowemu wzrostowi roślin. Można wykorzystać ją na wiele różnych sposobów. To ekologiczne i praktyczne zarazem. Ponadto dzięki zbieraniu deszczówki można zapobiegać podtopieniom na swojej działce. Wystarczy wybrać zbiornik o właściwym metrażu. Na każde 25 metrów kwadratowych terenu zaleca się 1 metr sześcienny przestrzeni magazynowej.
Solidne zbiorniki retencyjne
Zamów zbiornik retencyjny wykonany z ekologicznego, odpornego na uszkodzenia materiału. Przekonaj się, że warto korzystać z rozwiązań przyjaznych dla środowiska naturalnego. Dzięki zmagazynowanej na swojej działce wodzie ochronisz się przed suszą i podtopieniem w czasie ulewy oraz zmniejszysz płacone rachunki.